Dëmtohet ylli i Bayernit - Bota Sot
Dëmtohet ylli i Bayernit

Futboll

Dëmtohet ylli i Bayernit

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 13:02
Bayerni

Bayerni pas barazimit dje ndaj Lepzig ka marrë edhe një lajm tjetër të hidhur.

Trajneri, Niko Kovac, nuk do të mund të llogarisë David Alaban për ndeshjet e ardhshme.

Austriaku ka marrë një dëmtim në muskuj para ndeshjes me Leipzig, mirëpo pas analizave të bëra u përcaktua se futbollisti vuan nga një lëndim më serioz dhe nuk do të jetë i gatshëm ta ndihmojë skuadrën në ndeshjet e ardhshme.

Nuk dihet koha e saktë se sa do të jetë jashtë fushave Alaba, por qysh tash Kovac duhet të mendoj për zëvendësuesin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...