Batatina flet pas fitores në derbi, e “thumbon” lehtë Prishtinën - Bota Sot
Batatina flet pas fitores në derbi, e “thumbon” lehtë Prishtinën

Futboll

Batatina flet pas fitores në derbi, e “thumbon” lehtë Prishtinën

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 23:24
Tahir Batatina

Pas afro dy javësh pushim të ndeshjeve ndërkombëtare, këtë fundjavë është kthyer futbolli i Kosovës.

Në gjashtë ndeshjet e zhvilluara këtë fundjavë, vëmendja ishte në Prishtinë dhe Gjilan.

Në kryeqytet, Llapi mundi 1:0 Prishtinën, derisa Drita arriti të triumfojë ndaj kampionit aktual Feronikelin me të njejtin rezultat.

Trajneri i Llapit Tahir Batatina ka thënë se skuadra e tij ka pritur një ndeshje të vështirë ndaj Prishtinës.

“E prisnim një ndeshje tejet të vështirë për shkak se Prishtina ka skuadër cilësore”, tha Batatina në ‘Arena Sportive’.

“Gjithashtu pas ndryshimeve në shtabin e Prishtinës, prisnim edhe më shumë vështirësi në ndeshje”, vlerësoi Batatina.

“Nuk ka qenë e lehtë të komponohemi, megjithatë kemi punuar shumë”. shtoi Batatina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat