Agjenti i Klopp befason: Vazhdimi i kontratës së tij varet nga moti në Britani - Bota Sot
Agjenti i Klopp befason: Vazhdimi i kontratës së tij varet nga moti në Britani

Futboll

Agjenti i Klopp befason: Vazhdimi i kontratës së tij varet nga moti në Britani

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 18:50
Jurgen Klopp

Agjenti i Jurgen Klopp, Marc Kosicke, ka sugjeruar që suksesi i çdo bisedimi për zgjatjen e kontratës në ‘Anfield’ mund të ndikohet nga moti britanik.

Tekniku gjerman po mbyllet në katër vjetorin e emërimit të tij nga ‘Të Kuqtë’.

Që nga ardhja e tij në tetor 2015, 52-vjeçari ka ndihmuar për ta bërë Liverpoolin përsëri konkurrues në Premierligë ndërsa i dha fund pritjes së gjatë të klubit për fitimin e trofeve të mëdhenj me një triumf në Ligën e Kampionëve.

Ai i tha DAZN dhe Goal: “Kontrata e Jurgenit është ende e vlefshme deri në vitin 2022 dhe është një sekret i hapur që klubi do të dëshironte ta rinovonte”.

“Ne kemi ende pak kohë për këtë. Ne duhet të presim dhe të shohim se si zhvillohet gjithçka dhe nëse ndryshimi i klimës do të sjellë mot më të mirë në Angli apo vetëm në Gjermani”.

“Nuk duhet të nënvlerësohet [moti i keq]. Mbaj mend që në nëntor ose dhjetor, Liverpooli së pari kërkoi një zgjatje të kontratës. Unë i thashë: ‘Le të presim”, shpjegoi Kosicke.

Edhe ish-trajneri i Dortmund ka pranuar se nuk do të ngutet rreth rinovimit të kontratës së tij me Reds.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...