Renditja historike e golashënuesve më të mirë nga Liga e Kampionëve - Bota Sot
Renditja historike e golashënuesve më të mirë nga Liga e Kampionëve

Futboll

Renditja historike e golashënuesve më të mirë nga Liga e Kampionëve

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 08:42
Ilustrim

Liga e Kampionëve fillon sonte edicionin e ri.

Sonte fillon edicioni i ri i Ligës së Kampionëve.

Top klubet evropiane fillojnë rrugëtimin drejt trofeut të shumëkërkuar ku Liverpool hyn në garë si kampion në fuqi.

E përditshmja sportive madrilene “AS” ka publikuar sot renditjen e golashënuesve më të mirë historik të garës.

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë thyer shifrën prej 100 golash por ylli i Juventusit gjendet aktualisht para atij të Barcelonës me 126, përkatësisht 112 gola.

Kush do të jetë golashënuesi më i mirë i edicionit të ri?

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...