Del Piero: Vetëm Ronaldo nuk i mjafton Juventusit për të fituar Championsin - Bota Sot
Del Piero: Vetëm Ronaldo nuk i mjafton Juventusit për të fituar Championsin

Futboll

Del Piero: Vetëm Ronaldo nuk i mjafton Juventusit për të fituar Championsin

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 14:07
Ronaldo dhe Del Piero

Legjenda e Juventusit, Alesandro Del Piero, ka folur para nisjes së edicionit të ri të Champions League, teksa shprehet se triumfi për bardhezinjtë do të vijë, ndërsa Cristiano Ronaldo mund të jetë thelbësor në arritjen e këtij objektivi.

"Herët ose vonë triumfi në Champions do të vijë. Dy finale në pesë edicionet e fundit, një skuadër eksperte dhe konkurruese. Vitin e kaluar mungojë kurajo, duhet të jenë të vetëdijshëm për forcën e tyre. Vetëm Ronaldo nuk mjafton për të fituar, por nuk mund të thuhet se nuk e ka bërë atë për çfarë u transferua. Do të bëjë edhe më mirë në këtë sezon. I udhëhequr nga Sarri, një trajner për ekipe të mëdha”, tha Del Piero.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...