Cërvena Zvezda e Beogradit në Kosovë, me këtë ekip takohet - Bota Sot
Cërvena Zvezda e Beogradit në Kosovë, me këtë ekip takohet

Futboll

Cërvena Zvezda e Beogradit në Kosovë, me këtë ekip takohet

Nga: Kemajl Goca Më: 17 shtator 2019 Në ora: 16:44
Cërvena Zvezda e Beogradit në Kosovë, me këtë ekip takohet

Nuk është mahi por e vërtetë, Cërvena Zvezda e Beogradit do të vijë pas një kohe sërish në Republikën e Kosovës pikërisht në Zveçan!

Kësaj radhe do të luajë ndeshje zyrtare për Kupën e Serbisë në futboll, kundër Trepçës fantome, që ka për kryetar Milan Radojçiq!  

Kjo ndeshje është ilegale dhe skandal nëse lejojnë që Zvezda të futet në shtetin e Kosovës. Zvezda garon edhe në fazën e grupeve në Champions League!

“Në Qendrën Sportive të FSS-së në Stara Pazova, u tërhoq shorti për 1/16 e finales së Kupës së Serbisë për sezonin 2019/20. Ndeshja në Zveçan do të luhet mes Trepçës dhe C. Zvezdës, data caktohet me vonë”, shkruan mes të tjera “Kurir”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...