19-vjeçari i Salzburgut ka statistikat më të çmendura që kemi parë ndonjëherë - Bota Sot
19-vjeçari i Salzburgut ka statistikat më të çmendura që kemi parë ndonjëherë

Futboll

19-vjeçari i Salzburgut ka statistikat më të çmendura që kemi parë ndonjëherë

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 00:43
19-vjeçari i Salzburgut

Përmendni një histori më të mirë dashurie se Erling Braut Haaland dhe golat. Po presim…

Nëse ky emër norvegjez ju tingëllon si i njohur, sigurisht është sepse ai ka shënuar nëntë gola – po, NËNTË – gjatë një demolimi absolut që Kombëtarja e tij i bëri Hondurasit gjatë Kupës së Botës U20.

Dhe pavarësisht se ai nuk luajti në Champions League asnjëherë më parë, Haaland në debutimin e tij në kompeticion shkatërroi absolutisht Genkun, duke realizuar hat-trick qysh në pjesën e parë.

Kështu, ai u bë futbollisti i parë që nga ëayne Rooney që shënon tre gola në debutim.

Nëse të shënosh nëntë gola brenda një ndeshjeje dhe të realizosh hat-trick qysh në pjesën e parë në debutim në Champions League nuk ju impresionojnë, atëherë ju rekomandojmë të konsultoheni me ndonjë doktor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...