Motivi i lamtumirës nga kombëtarja - Bota Sot
Motivi i lamtumirës nga kombëtarja

Futboll

Motivi i lamtumirës nga kombëtarja

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 13:23
Basha

Vetëm disa javë pasi komunikoi lamtumirën e tij nga kombëtarja shqiptare, Migjen Basha konfirmoi edhe largimin nga Arisi i Selanikut.

Mesfushori shqiptar edhe pse kishte kontratë deri në fund të sezonit me skuadrën greke, ditën e martë zyrtarizoi pirshjen me konsensus të marrëveshjes duke u shndërruar në një lojtar të lirë në treg. Fillimisht u aludua për një kalim të mundshëm te Tirana por ky lajm nuk ishte aspak i vërtetë pasi e ardhmja e Bashës do të jetë në një tjetër kontinent.

Sipas mediave të huaja ish-mesfushori i Torinos do të transferohet te Melbourne Victory në kampionatin austrialian aty ku ka lënë gjurmë një tjetër futbollist shqiptar pikërisht Besart Berisha i cili për momentin është gjithashtu lojtar i lirë si Basha dhe është në kërkim të një skuadre të re në Australi.

Fakti që 33-vjeçari është shumë pranë transferimit në një kontinet të largët si Australia ka ndikuar edhe në zgjedhjen e tij për t’u tërhequr nga kombëtarja shqiptare pasi udhëtimet Australi-Shqipëri do t’i merrnin shumë kohë dhe do të rezultonin shumë të lodhshme për Migjenin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...