Rashica befason me hapin e tij - Bota Sot
Rashica befason me hapin e tij

Futboll

Rashica befason me hapin e tij

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 13:28
Rashica befason me vendimin e tij

Mesfushori i Kosovës është i gatshëm të rikthehet këtë fundjavë pas mungesës prej tri javësh

Milot Rashica e ka lënë prapa krahëve lëndimin e fundit. Futbollisti mbeti jashtë fushës së blertë për më shumë se tri javë, duke i humbur tri ndeshje të Bundesligës.

Gjithashtu, vushtrriasi nuk mundi ta ndihmonte as kombëtaren e Kosovës në ndeshjet e shtatorit, ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë.

Megjithatë, 23 vjeçari ka ushtruar këtë javë me grupin dhe është i gatshëm të rikthehet për ndeshjen e së shtunës ndaj Leipzigut.

“I lumtur që po kthehem në fushën e blertë, për ta bërë atë që më pëlqen ta bëj”, ka shkruar Rashica në rrjetet sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...