Këndellet Prishtina, triumfon në Mitrovicë - Bota Sot
Këndellet Prishtina, triumfon në Mitrovicë

Futboll

Këndellet Prishtina, triumfon në Mitrovicë

Nga: K. Goca Më: 18 shtator 2019 Në ora: 18:02
Këndellet Prishtina, triumfon në Mitrovicë

Skuadra me renome Prishtina më në fund gjen rehatinë, shijon fitoren e parë pas një barazimit e dy humbjeve në elitën e futbollit.

Kryetrajneri i ri i Prishtinës. Bylbyl Sokoli, për të cilin ishte ndeshja e dytë në bankinën e bardhekaltërve, ia dolën të kthehen me tri pikë, duke i shkaktuar humbje me 1:0 Trepçës ’89, në ndeshjen e javës së pestë që u luajt në “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Në minutën e 62-të, Ahmed Januzi realizoi për triumfin e madh të Prishtinës me rezultat 0:1.  

Prishtina është në vend të tetë me 4 pikë, ka një takim me pak me Dukagjinin e Klinës dhe Trepça ’89 renditet një pozitë më lartë me një pikë më shumë.

Superliga e Kosovës, java e 5-të
Gjilani-Ballkani    1:0
Llapi-Drita    2:2
Trepça '89-Prishtina    0:1

E enjte
Dukagjini-Ferizaj        16.00
Vushtrria-Drenica    16.00
Feronikeli-Flamurtari    16.00

Tabela
1. Gjilani    5    4    0    1    12
2. Drita    5    3    1    1    10
3. Ballkani    5    2    2    1    8
4. Llapi    5    2    2    1    8
5. Flamurtari    4    2    1    1    7
6. Feronikeli    4    2    0    2    6
7. Trepça ’89    5    1    2    2    5
8. Prishtina    4    1    1    2    4
9. Drenica    4    1    1    2    4
10. Vushtrria    4    1    1    2    4
11. Ferizaj    4    1    0    3    3
12. Dukagjini    3    0    1    2    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...