Bonucci: Është një mëkat, kjo gjë po na ndodh shumë shpesh - Bota Sot
Bonucci: Është një mëkat, kjo gjë po na ndodh shumë shpesh

Futboll

Bonucci: Është një mëkat, kjo gjë po na ndodh shumë shpesh

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 23:25
Bonucci

Juventusi ka barazuar 2-2 me Atletico-n megjithëse ishte në avantazh të dyfishtë. Pas ndeshjes, kjo është deklarata e kapitenit Bonucci.

“Në pjesën e parë, Atletico ishte duke bërë shumë presing dhe nuk ishim mirë në qarkullimin  e topin, por kur u përmirësuam atëherë filluan të vinin edhe mundësitë.

Është mëkat të pësosh dy gola nga goditje dënimi. Bëmë një paraqitje të madhe, por duhet të jemi më të fokusuar sepse kjo po na ndodh shumë shpesh.

Të gjithë duhet të jenë më të përqendruar. Një skuadër si e jona nuk mund të pësojë kaq shumë gola nga goditjet e dënimit.

Të gjithë duhet të marrim përgjegjësitë tona për golat e pësuar dhe të lajmë rrobat me dyert e mbyllura.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...