E kemi gjetur, ky është futbollisti më i nënvlerësuar në Evropë - Bota Sot
E kemi gjetur, ky është futbollisti më i nënvlerësuar në Evropë

Futboll

E kemi gjetur, ky është futbollisti më i nënvlerësuar në Evropë

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 00:32
Karim Benzema

Të vendosësh mes lojtarëve të nënvlerësuar dhe mbivlerësuar nëpër Evropë është vërtet e vështirë.

Fakt rreth çështjes është se ju mund të jeni lojtari më i mirë në sport, por nëse shumica e fansave e teprojnë me lavdata, atëherë prapë mbeteni i mbivlerësuar.

Ngjashmërisht, ju mund të jeni një top lojtar i cili, si rezultat i kritikave shumë të rënda, është i nënvlerësuar.

“Marca” ka vendosur t’i çaset seriozisht çështjes duke krijuar një sondazh ku do të votohej për lojtarët më të nënvlerësuar.

Këto janë rezultatet:

10. Cesar Azpilicueta (Chelsea) – 129 vota
9. Fabinho (Liverpool) – 184 vota
8. Paco Alcacer (Borussia Dortmund) – 206 vota
7. Sergio Busquets (Barcelona) – 213 vota
6. Axel ëitsel (Borussia Dortmund) – 214 vota
5. Roberto Firmino (Liverpool) – 323 vota
4. Bernardo Silva (Manchester City) – 385 vota
3. Jan Oblak (Atletico Madrid) – 397 vota
2. N’Golo Kante (Chelsea) – 427 vota
1. Karim Benzema (Real Madrid) – 623 vota

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...