Maldini: Mund ta blinim Lozanon - Bota Sot
Maldini: Mund ta blinim Lozanon

Futboll

Maldini: Mund ta blinim Lozanon

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 11:12
Hirving Lozano

Shefi i Milanit, Paolo Maldini ka pranuar që kanë shfaqur interesim për mesfushorin e Napolit, Hirving Lozano.

Lozano u largua nga PSV këtë verë për t’u transferuar në Napoli.

Legjenda e Milanit ka thënë se kanë biseduar më agjentin e tij, por për shkak të formacionit, nuk e kanë transferuar.

“Kemi menduar ta blejmë. Biseduam me Mino Raiola, por në fund problemi qëndron te formacioni. Luajtëm sezonin e kaluar me formacionin 4-3-3, formacion perfekt për të. Por këtë  sezon nuk luajtëm më këtë formacion. Mori vendimin për të luajtur me Napolin nën urdhrat e Ancelottit, i cili është mjeshtër dhe do t’i ndihmojë shumë atij”, Maldini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat