Qëllohet për vdekje ish-futbollisti - Bota Sot
Qëllohet për vdekje ish-futbollisti

Futboll

Qëllohet për vdekje ish-futbollisti

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 14:30
Qëllohet për vdekje ish-futbollisti

Ish-mbrojtësi i djathtë i Volendam, Royal Antwerp dhe Burton Albion, Kelvin Maynard, është vrarë me armë zjarri të mërkurën mbrëma në Amsterdam.Policia holandeze e ka konfirmuar vdekjen e 32-vjeçarit të enjten në mëngjes.

Mediat në Holandë thonë se dëshmitarët e rastit pohojnë t’i kenë parë dy persona në një skuter duke e kryer sulmin, ndërsa Maynardin duke tentuar të fshihet afër një stacioni të zjarrfikësve.

Makina e Maynard u ndal pranë stacionit të zjarrfikësve dhe lojtari nuk doli nga ajo.Përkundër përpjekjeve të njerëzve në vendin e ngjarjes për ta shpëtuar atë, Maynard nuk ka mundur t’iu mbijetojë plagëve dhe ka vdekur.

“Ne konfirmojmë se viktima e të shtënave me armë në Langbroekdreef mbrëmjen e së mërkurës ishte 32-vjeçari Kelvin Maynard. Hetimi për vrasjen e tij vazhdon”, thuhet në njoftimin e policisë holandeze.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...