Befasi nga Barcelona: Ky është emri që po përmendet si zëvendësues i mundshëm i Valverde - Bota Sot
Befasi nga Barcelona: Ky është emri që po përmendet si zëvendësues i mundshëm i Valverde

Futboll

Befasi nga Barcelona: Ky është emri që po përmendet si zëvendësues i mundshëm i Valverde

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 21:13
Ernesto Valverde

Barcelona nuk e ka nisur edicionin e ri në mënyrën më të mirë të mundshme.

Skuadra katalane ka gabuar si në La Liga, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, ku së fundmi luajti baras me skuadrën e Borussia Dortmund.

Bordi drejtues i skuadrës beson se disa ndryshime duhen bërë, nëse nuk shënohet progres qysh në xhirot e ardhshme.

Sipas disa medieve franceze, Barcelona janë të interesuar të zëvendësojnë Ernesto Valverden me trajnerin e PSG, Thomas Tuchel.

Tuchel ka impresionuar që kur morri drejtimin e PSG. Ai pati edhe një plan të jashtëzakonshëm për ta mposhtur Realin me 3:0 në mesjavë.

Në anën tjetër, të pakënaqur me Ernesto Valverde janë edhe tifozët e skuadrës së Barcelonës. Mbete të shihet nëse këto raportime kanë ndonjë të vërtetë dhe nëse Barca do të nis ndonjë hap.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...