“Ky nënvlerësim po më vret”; Evra shkund nga themelet Manchester United - Bota Sot
“Ky nënvlerësim po më vret”; Evra shkund nga themelet Manchester United

Futboll

“Ky nënvlerësim po më vret”; Evra shkund nga themelet Manchester United

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 11:21
Patrice Evra

Patrice Evra ka pranuar se po e “vret” situata e Manchester United, fakti se rivalët tashmë nuk druhen fare para “Djajve të Kuq”. Me këta të fundit, francezi fitoi pesë tituj të Premier League, tri Kupa të Ligës dhe Ligën e Kampionëve gjatë 8 vite në “Old Trafford”: "Ne luajtëm javën e kaluar kundër Leicester dhe shumë njerëz thanë se do të ishte një ndeshje e vështirë, sepse “dhelprat” qenkan në formë!!! Ku është respekti për Manchester United këtu? Unë dua që njerëzit të na frikësohen përsëri. 

E di që nuk është e lehtë ndaj askujt në Premier League, por duhet të sigurohemi, kur lojtarët futen në fushë, të jemi të bashkuar. Unë dua që ajo arrogancë e dikurshme e Manchester United të rikthehet. Edhe nëse nuk është e lehtë, njerëzit duhet të kuptojnë që ne jemi Manchester United. Kësisoji, jam i mërzitur kur dëgjoj njerëz që flasin për Manchester United sikur nuk është asgjë. Kjo gjë po më vret”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...