Eto'o: Nuk mund ta krahasoj Mourinhon me Guardiolan - Bota Sot
Eto'o: Nuk mund ta krahasoj Mourinhon me Guardiolan

Futboll

Eto'o: Nuk mund ta krahasoj Mourinhon me Guardiolan

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:41
Eto'o: Nuk mund ta krahasoj Mourinhon me Guardiolan

Samuel Eto’o është një nga lojtarët e paktë që ishte standard me Pep Guardiolan dhe Jose Mourinhon, ndërsa në nivelin e klubit ai fitoi gjithçka që mundi.

Për këtë arsye, është një nga më meritorët për të krahasuar punën e dy ekspertëve të lidhur nga rivaliteti i madh. I pyetur se cili nga dy trajnerët është më i mirë, Eto’o, i cili i dha fund karrierës së tij të futbollit dhe fitoi Ligën e Kampionëve me Barçën dhe Interin, kishte një përgjigje interesante.

“Nuk mund ta krahasoj Mourinhon me Guardiolan. Njëri prej tyre nuk mund ta fitonte Ligën e Kampionëve me Bayernin dhe tjetrin e bëri me Porton”, komentoi shkurt Eto’o.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...