Juve do ta largojë Dybalan në janar

Futboll

Juve do ta largojë Dybalan në janar

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 14:53
Paulo Dybala

Juventus duket se do të heqin dorë nga shërbimet e Paulo Dybala.

Sipas raportimeve të ‘Sky Sports News’, Juventus do ta largojë Dybalan nga skuadra gjatë afatit kalimtar të janarit.

25 vjeçari ishte shumë afër kalimit në Premierligë gjatë verës, pas interesimit të shfaqur nga Tottenham dhe Manchester United.

Dybala kishte vendosur që të qëndronte me Juventus për të luftuar për pozitën e tij, por duket se nuk do të arrijë të ketë vend në planet e Maurizio Sarri.

Trajneri italian ka bërë të ditur se Dybala nuk mund të luajë në pozita sulmuese krahë Cristiano Ronaldos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat