Korabi fantastik, mposhti Vëllazërimin

Futboll

Korabi fantastik, mposhti Vëllazërimin

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 15:43
Korabi fantastik, mposhti Vëllazërimin

Në kuadrin e javës së pestë të Ligës së dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll-grupi i Perëndimit, ditën e shtunë, Korabi në fushë të vet shënoi fitore të lartë kundër Vëllazërimit nga Kërçova me rezultat 4:0.

Ishte kjo paraqitja më e mirë e "djemve" të trajnerit Berat Imeri në sezonin e ri.

Golat i shënuan: Ylber Karimani, Fatmir Arifi, Egzon Aziri dhe Alban Rasimi.
Pas këtij triumfi Korabi renditet i shtati me 7 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat