Jurgen Klopp zbulon sekretin: Ja si e mposhtëm Chelsea - Bota Sot
Jurgen Klopp zbulon sekretin: Ja si e mposhtëm Chelsea

Futboll

Jurgen Klopp zbulon sekretin: Ja si e mposhtëm Chelsea

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 20:29
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp beson se lojtarët e tij po shfrytëzojnë atë se çfarë po mësojnë në stërvitje dhe kjo u dëshmua sot në goditjet e lira.

Liverpool sot fitoi ndaj Chelsea me rezultatin 1-2, për të rrëmbyer edhe fitoren e gjashtë radhazi në kampionat.

“Kishte disa pritje të mira nga të dy portierët. Ne punuam në goditjet e lira. Të gjitha gjërat që bëjmë në stërvitje unë dua t’i shoh në fushë. Luftimi ishte i madh nga të gjithë”, tha fillimisht Klopp.

“Sadio Mane mori një goditje të keqe. Ai është në rregull, por ne duhet ta bënim atë zëvendësim. Ju kurrë nuk do të fitoni në Chelsea pa bërë një ndryshim të duhur dhe ne e bëmë atë sot”, përfundoi ai.

Liverpool mbetet në vendin e parë me 18 pikë – kurse Chelsea në vendin e 11’të me 8 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...