Zidane kërkon më shumë nga Hazard - Bota Sot
Zidane kërkon më shumë nga Hazard

Futboll

Zidane kërkon më shumë nga Hazard

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 16:16
Hazard

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane ka thënë se nuk ka ndonjë problem me sulmuesin, Eden Hazard.

Hazard nuk ishte në formën e pritur në ndeshjen ndaj rivalit, Atletico Madrid, ndeshje e cila përfundoi me rezultat të barabartë 0-0.

Tekniku francez ka thënë se tifozët duhet të jenë të qetë dhe suksesi i tij do të vijë më kohë.

“Nuk do t’i jap këshilla. Është lojtar i rëndësishëm dhe duam më shumë, por duhet të jemi të qetë. Nuk jam i shqetësuar. Suksesi i tij do të jetë shumë i mirë. Kjo nuk ka për të ndryshuar. E njëjta gjë ndodhi më mua dhe unë isha i qetë. E dija që më duhej kohë. Ishte ende më keq kur arrita në Itali. E di që Hazard do të jetë i rëndësishëm”, deklaroi ai.

Reali këtë sezon është në formë të mirë pasi nuk di për humbje në LaLiga dhe është në vendin e parë me 15 pikë, ndërsa nesër do të pres në “Santiago Bernabeu”, Club Brugge KV, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat