Tare i ofron zgjatjen e kontratës Marcos - Bota Sot
Tare i ofron zgjatjen e kontratës Marcos

Futboll

Tare i ofron zgjatjen e kontratës Marcos

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 12:39
Tare i ofron zgjatjen e kontratës Marcos

Lazio ka nisur bisedimet për rinovimin e kontratës me Marco Parolo.

Mesfushori 34-vjeçar i cili luan prej 5 sezonesh me bardhekaltërit është një lojtar i rëndësishëm për skemat e Inzaghit ndaj dhe Igli Tares i ka ofruar zgjatjen e kontratës për një sezon deri në vitin 2021.

Nuk pritet të ndryshojë paga e lojtarit që aktualisht përfiton 1.4 milionë euro në vit por rinovimi është edhe shpërblim për sezonin e mire dhe mundësi që në moshën 36-vjeçare, Parolo të tërhiqet me fanellën e Lazios.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...