Barcelona-Sevilla, formacionet e mundshme - Bota Sot
Barcelona-Sevilla, formacionet e mundshme

Futboll

Barcelona-Sevilla, formacionet e mundshme

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 09:19
Barcelona-Sevilla

Barcelona dhe Sevilla do të ndeshen sot në “Camp Nou”, në kuadër të javës së tetë të LaLigas.

Te Barcelona është rikthyer mbrojtësi Jordi Alba dhe sulmuesi Ansu Fati, i cili pritet të qëndroj në stol, por mund të luaj gjatë ndeshjes.

Barcelona ende nuk ka humbur në “Camp Nou” dhe dëshiron ta mbajë këtë rezultat për t’iu afruar kreut të tabelës.

Nga ana tjetër edhe Sevilla i ka fituar dy ndeshjen e fundit.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen, Alba, Todibo, Pique, Semedo, Arthur, Busquets, De Jong, Dembele, Suarez, Messi

Sevilla (4-3-3): Vaclik, Reguilon, Carlos, Kounde, Navas, Torres, Fernando, Banega, Nolito, De Jong, Ocampos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...