Ylli i radhës që i shtohet listës së lëndimeve te Real Madrid

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 18:08
Toni Kroos

Toni Kroos i bashkohet listës së lëndimeve të Real Madrid, pasi pësoi një goditje në këmbën e majtë, i cili do ta mbajë jashtë atë për një periudhë të papërcaktuar.

Gjermani luajti vetëm pjesën e parë të fitores 4-2 të ‘Los Blancos’ ndaj Granadës, duke u zëvendësuar nga Luka Modric i cili shënoi golin e tretë në ndeshje.

Kroos është thirrur nga Joachim Low për ndeshjet e ardhshme të ekipit të tij kombëtar kundër Argjentinës dhe Estonisë, por pas dëmtimit të tij, ai nuk do të jetë në gjendje të bashkohet me shokët e tij të Gjermanisë.

Real Madrid do të përballet me Real Mallorca pas pushimit ndërkombëtar, përpara se të bëjë udhëtimin në ‘Camp Nou’ për të luajtur kundër Barcelonës më 26 tetor.