Challandes ka një kërkesë interesante për Albin Kurtin - Bota Sot
Challandes ka një kërkesë interesante për Albin Kurtin

Futboll

Challandes ka një kërkesë interesante për Albin Kurtin

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 14:53
Bernard Challandes dhe Albin Kurti

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes nuk ka mundur t’i ik pyetjes rreth zgjedhjeve që u mbajtën dje në Republikën e Kosovës e ku fitues u shpall lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Sukseset e ‘Dardanëve’ në futboll gjithmonë janë festuar edhe nga zyrtarët e lartë qeveritarë, ku pas çdo ndeshje pozita nuk mungoi në dhomat e zhveshjes për t’i uruar futbollistët.

Gjithsesi, tekniku zviceran ka komentuar rreth situatës aktuale që po zhvillohet në Kosovë dhe ka thënë se Albin Kurti do ishte i mirëseardhur, duke i shtuar një kërkesë interesante e thënë në mënyrë komike.

“Ndoshta Federata mund ta ftojë Albin Kurtin, do te ishte i mirëseardhur, kombëtarja është pjesë e shtetit”.

“Do të ishte mirë nëse na jep edhe premi për kualifikim (qeshet)”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...