Mediat italiane zbulojnë trajnerin e ri të Milanit - Bota Sot
Mediat italiane zbulojnë trajnerin e ri të Milanit

Futboll

Mediat italiane zbulojnë trajnerin e ri të Milanit

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Milani është i vendosur për të shkarkuar trajnerin, Marco Giampaolo.

Rezultatet e dobëta në Serie A kanë bërë që drejtuesit e klubit kuqezi të kontaktojnë me trajnerin e ardhshëm.

Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon. Ai pritet të firmosë ditën e sotme kontratën, ndërsa nesër do të kryejë stërvitje me skuadrën. Pioli ka pranuar ftesën e Maldinit dhe Bobanit, pasi e njeh mirë Seria A dhe është i lirë në treg.

Mediet italiane kanë zbuluar dhe detajet e marrëveshjes mes klubit italian dhe teknikut 53-vjeçar. Trajneri i ri do të nënshkruajë një kontratë për dy vite dhe do të përfitojë një rrogë prej 1.5 milion eurosh në sezon.

Moduli i preferuar i lojës së Piolit është 4-3-3. Ai bën një futboll agresiv dhe me sulmin e Milanit mund të bëjë mirë duke parë dhe elementet që ka në dispozicion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...