UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Turqi-Shqipëri - Bota Sot
UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Turqi-Shqipëri

Futboll

UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Turqi-Shqipëri

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 19:15
UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Turqi-Shqipëri

Një 4-she gjyqtarësh rumunë për sfidën e futbollit Turqi-Shqipëri. UEFA ka përcaktuar gjyqtarët që do të vendosin drejtësi në duelin e të premtes në Stamboll dhe kryesor do të jetë Ovidiu Hategan, ndërsa asistentë të tij, Octavian Sovre dhe Sebastian Gheorghe që do të veprojnë si gjyqtarë anësorë.

Gjyqtar i 4-t është përzgjedhur Sebastian Coltescu.

Turqi-Shqipëri do të zhvillohet të premten në orën 20:45 në stadiumin e Fenerbahces “Sukru Saracoglu Stadium” që ndodhet në pjesën aziatike të Stambollit.

39-vjeçari Hategan e ka gjykuar Shqipërinë në 11 shtator të vitit 2012 në humbjen 2:0 ndaj Zvicrës në udhëtim, sfidë në të cilën shënuan Xherdan Shaqiri dhe Gokhan Inler me një penallti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...