Pique: Njerëzit që më urrejnë janë ata që më motivojnë - Bota Sot
Pique: Njerëzit që më urrejnë janë ata që më motivojnë

Futboll

Pique: Njerëzit që më urrejnë janë ata që më motivojnë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 09:48
Gerard Pique

Veterani i Barcelonës, Gerard Pique pranon se është jashtëzakonisht i motivuar nga ata që nuk duan ta shohin atë të ketë sukses.

32-vjeçari nënshkroi për katalanasit në vitin 2008 dhe ndërsa jo gjithmonë është mësuar të shkëlqejë përballë urrejtjes.

Në fakt, që kur bëri debutimin e tij në La Liga, spanjolli ka fituar tetë herë garën dhe fitoi tre herë Ligën e Kampionëve në këtë proces.

“Të kesh njerëz kundër meje më motivon akoma më shumë, unë mendoj se sa më mirë të luash, aq më shumë të mërziten”, tha Pique për emisionin televiziv Antena 3 El Hormiguero.

“Kishte një kohë që kur luaja me ekipin kombëtar që ata gjithmonë më kritikonin edhe pse ishte koha ime më e mirë”.

“Ose ju keni lëkurë shumë të trashë ose kjo ndikon tek ju. Kur jeni i ri ata ndikojnë në ju më shumë dhe përfundimisht ju mësoni t’i relativizoni gjërat. Bota e futbollit është shumë në lidhje me rezultatet, nëse humbni ata ju kritikojnë dhe nëse fitoni ata ju lavdërojnë, edhe nëse nuk keni luajtur mirë”, potencoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...