Milani prezanton trajnerin e ri, kontratë 2-vjeçare

Futboll

Milani prezanton trajnerin e ri, kontratë 2-vjeçare

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 12:38
Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit

AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës.

Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me "Djallin".

Pas shkarkimit, Giampaolo hyri dhe në historinë e Milanit si një ndër trajnerët më afatshkurtër, pasi zgjati vetëm 111 ditë në krye të kuqezinjve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat