Jemi të shqetësuar për Dragan dhelprën, a e ka pa kush në kufi të Kosovës...

Futboll

Jemi të shqetësuar për Dragan dhelprën, a e ka pa kush në kufi të Kosovës...

Nga: Kemajl Goca Më: 9 tetor 2019 Në ora: 13:14
Jemi të shqetësuar për Dragan dhelprën, a e ka pa kush në kufi të Kosovës...

Ec e mos ironizo me një njeri që po bën plane të shumta, por që po i dështojnë keq.

Dragan Xhajiq, planet e të cilit nuk datojnë që nga sot, por janë të hershme! 

E dini shumë mirë se në vitin e kaluar, në fund të vitit (në muajin nëntor) kur ilegalisht hyri në një pjesë të Mitrovicës, kryetari i nderit të Cërvena Zvezdës së Beogradit, Dragan Xhajiqi apo më mirë ta quajmë Dragan dhelpra, me drejtorin e përgjithshëm Zvezdan Terziqin dhe me drejtorin sportiv Mitar Mërkellën. Që besa kishin marrë pjesë edhe në një protestë.

Qysh atëherë, sigurisht e kanë bërë planin që në 1/16 e finales së Kupës së Serbisë, me gjasë me një short të dirigjuar, që të bie sfida mes Trepçës fantome dhe Cërvena Zvezdës, kampion i Serbisë, që të luhet në Zveçan. Këtij planit, që dyshohet se ka qenë plan i këtyre dhelprave, është miratuar edhe nga Federata e Futbollit e Serbisë.

Ky Dragan dhelpra, dikur futbollist i njohur,  me ato matematikat e tij dhe çmendurin e pakufishme që ka, ka menduar se nuk ka bir none që e ndal Zvezdën, se e konsideron  një pjesë të Kosovës si provincë jugore të Serbisë dhe si tokë e tij që ia ka lënë baba. 

Dhe ata që janë dëshmitar të gjithë këtij idiotizmi apo siç dijnë ta orkestrojnë serbët, dje edhe në faqen e klubit të futbollit Cërvena Zvezda, postuan një video,  duke e vizituar ushtrinë e Serbisë, si u pritën nga garda e Serbisë dhe si u nderuan do farë heronj para nisjes në Kosovë. Edhe orkestrimi tjetër përmes Dragan dhelprës, se me vete merr tifozët famëkeq “Delija” dhe s’ka kush që i del para, i doli dardhë me bisht! Zvezda si Zvezda, u nisën për në Jarinje, me të gjorin Zvezdan Terziqin,  me një xhip luksoz!

Terziqi goxha duke frajer në kufi, duke menduar se policia e Kosovës, si ta sheh fytyrën e tij, do ta lëshojë menjëherë, kishe si klub i madh që janë dhe janë të paprekshëm! Kur vijnë në kufi, Zvezdani e sheh se janë nisur në rrugë të gabuar dhe matematikat tinëzare me ideologun e tyre, Dragan dhelprën, dolën të dështuar dhe morën një flakaresh diplomatik pas veshit.

Zvezdanit nuk i mbetet gjë tjetër, të kthehet pas me xhip dhe me at autobusin e bardhë e të famshëm, që ishin futbollistët, të gënjyer nga politika serbe, se po shkojnë në krahinën e tyre!  jo vetëm ata, por edhe disa tifozë të mashtruar e të shfrenuar, kur e pan shtetin e Kosovës, bashkë me Terziqin dhe Zvezdën, u kthyen me bisht ndër këmbë për në Beograd. Jemi të shqetësuar për Dragan dhelprën, a e pa kush në kufi, at ideator të mbrapsht dhe që ia kthyen klubin pas.

Dragan, Kosova është shtet dhe nuk është provincë, sot e kuptove mirë dhe mbaje mend mirë, tjera  herë mos u turr aty ku nuk duhet! Mund të futesh nëpër male edhe ilegalisht në tokën e shtetit të Kosovës, por legalisht jo pa lejen e shtetit të Kosovës.

Projektet famëkeqe të Zvezdës bien në uji dhe sot, Dragan dhelpra,  me ata të vetët kapitulloi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat