"Sa më shumë fiton Interi, aq më pak luaj...!", objekti misterioz i verës reagon! - Bota Sot
"Sa më shumë fiton Interi, aq më pak luaj...!", objekti misterioz i verës reagon!

Futboll

"Sa më shumë fiton Interi, aq më pak luaj...!", objekti misterioz i verës reagon!

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 19:29
Valentino Lazaro

Nga grumbullimi i kombëtares së Austrisë, mesfushori i krahut të Interit, Valentino Lazaro, që deri tani është aktivizuar me pikatore nga Antonio Conte dhe ka kushtuar thuajse 25 mln euro në verë, i blerë te Hertha Berlin, ka folur për përshtatjen në Serie A dhe te skuadra.

Natyrisht, Lazaro e di mjaft mirë se "nëse Interi fiton dhe vazhdon kështu, është më e vështirë për mua të luaj dhe të futem titullar, pasi trajneri i beson titullarëve. Sigurisht, po bëj çmos që të përshtatem dhe po punoj ashtu si duhet. Trajneri më beson dhe vlerëson. Sigurisht, të gjithë duan të luajnë gjithmonë, por zgjedhjet i bën trajneri".

"Italia është shumë e vështirë taktikisht dhe punohet fort. Qëllon dhe të qëndrosh në fushë dy orë pa rreshtur dhe stërvitesh".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...