Juventus, në pranga për veprime mafioze drejtuesi i J Medical

Futboll

Juventus, në pranga për veprime mafioze drejtuesi i J Medical

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 20:46
J Medical

Giuliano Pastore, menaxheri i grupit komercial të qendrës mjekësore të Juventus-it, "J Medical", është arrestuar nga policia bashkë me 15 persona të tjerë në Torino.

Ky është një investigim kriminal dhe të arrestuarit akuzohen për zhvatje dhe pastrim parash.

Ish-presidenti i Asti Calcio Pierpaolo Gherlone, një pjesëtar i mafies, ka qenë ai që ka zbuluar punët e pista të Pastores.

Pastore, sipas prokurorëve, ka ricikluar paratë e kompanive që mashtrojnë bankat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat