Klopp ‘shpërthen’ pas ndeshjes, ja deklarata e tij - Bota Sot
Klopp ‘shpërthen’ pas ndeshjes, ja deklarata e tij

Futboll

Klopp ‘shpërthen’ pas ndeshjes, ja deklarata e tij

Më: 20 tetor 2019 Në ora: 20:09
Jurgen Klopp

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Manchester United dhe Liverpool, që u zhvillua në ‘Old Trafford’ në kuadër të xhiros së nëntë të Premierligës.

Manchester United dhe Liverpool luajtën baras me rezultatin 1:1.

Një ndeshje me shumë polemika u zhvillua sot në ‘Old Trafford’ dhe Klopp mendon se gjithçka shkoi kundër ekipit të tij në këtë duel.

“Ne ishim mjaftueshëm të mirë për një pikë. Ne i dhamë Man Utd mundësi të luanin në atë mënyrë që ata dëshironin të luanin. Ata ishin punëtorë sot”, tha Klopp pas ndeshjes.

“Orientimi ynë nuk ishte mjaft i mirë. Ndiheshim nën presion. Tek goli i parë mendoj se të gjithë mund të pajtohen që ishte një faull, por me VAR nuk është një faull i qartë. Ne nuk humbëm – por ishte një faull i dukshëm. Kishte kontakte të qarta dhe Divock Origi rrëzohet.”

“Unë nuk e pashë golin tonë të anuluar, por ishte me siguri top i prekur me dorë, por gjithçka dukej se po shkonte kundër nesh. Ne gjithmonë luajmë kundër mbrojtjeve të forta”, përfundoi Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat