Shaqiri sezonin e kaluar shënoi dy gola kundër United, sot nuk luajti asnjë minutë - Bota Sot
Shaqiri sezonin e kaluar shënoi dy gola kundër United, sot nuk luajti asnjë minutë

Futboll

Shaqiri sezonin e kaluar shënoi dy gola kundër United, sot nuk luajti asnjë minutë

Më: 20 tetor 2019 Në ora: 23:17
Xherdan Shaqiri

Manchester United dhe Liverpool janë ndarë në paqe në kuadër të javës së nëntë në Premierligë, shkruan Periskopi.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 1-1. United kaluanë epërsi me golin e shënuar nga Marcus Rashford në minutën 36’, kurse “Të Kuqtë” e barazuan rezultatin në fund të ndeshjes me Adam Lallanen (85’).

Kurse, sezonin e kaluar, Xherdan Shaqiri shënoi dy gola kundër Unitedin në fitoren 3-1 të Liverpoolit.

Ndërsa, këtë sezon, shqiptari ka qenë jashtë planeve të Klopp për disa javë, edhe pse një kohë ka qenë i dëmtuar. Ai ka luajtur këtë sezon vetëm 25 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat