Rummenigge: Jemi të kënaqur me Philippe Coutinho - Bota Sot
Rummenigge: Jemi të kënaqur me Philippe Coutinho

Futboll

Rummenigge: Jemi të kënaqur me Philippe Coutinho

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 16:47
Philippe Coutinho

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich, Karl – Heinz Rummenigge, është shprehur shumë i kënaqur me Philippe Coutinhon.

Mesfushori brazilian ka kaluar tek Bayern, nga Barcelona, në formë huazimi, dhe duket se ka arritur shumë shpejtë që ta gjej vetën.

Parqitjet e Coutinho kanë lënë përshtypje të mira edhe tek drejtuesit e Bayern, sidomos tek Rummenigge.

“Philippe është lojtar i nivelit të lartë. Phillipe nuk ka shprehi të yjeve. Ai është person i këndshëm” ka thënë Rummenigge për Coutinho.

“Ne jemi shumë të lumtur me transferimin e tij” ka shtuar shefi ekzekutiv i kampionëve të Bundesliga.

Bayern Munich ka mundësinë që të bëjë transferimin permanent të Coutinho në fund të sezonit, për shumën e 130 milionë eurove. Mbetet të shihet se çfarë klubi do të vendos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat