701 gola në karrierë, portugezi vendos objektivin tjetër - Bota Sot
701 gola në karrierë, portugezi vendos objektivin tjetër

Futboll

701 gola në karrierë, portugezi vendos objektivin tjetër

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 17:16
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka realizuar 701 e gola në karrierë dhe u bë pjesë e grupit me 700 gola e sipër. Por, nuk ka ndër mend që të ndalet. Portugezi deklaroi mbi objektivin tjetër: "700 golat kanë kaluar. Unë dua të bashkohem me të tjerët, që janë më lart në këtë listë. Ky sukses është një gjë e bukur, jam i lumtur dhe krenar që kam shënuar 700 gola dhe kam fituar çmime, por për mua përparësia është të fitoj me Juventusin dhe ekipin kombëtar. Rekordet, pastaj, do të vijnë, por për mua janë në plan të dytë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat