Ylli i Realit: Kisha oferta nga Barcelona, por zgjodha me zemër - Bota Sot
Ylli i Realit: Kisha oferta nga Barcelona, por zgjodha me zemër

Futboll

Ylli i Realit: Kisha oferta nga Barcelona, por zgjodha me zemër

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 08:33
Ilustrim

Vinicius Junior pranoi se ai duhej të “ndiqte zemrën e tij” kur nënshkroi për Real Madrid, duke hedhur poshtë interesin nga rivalët Barcelona për këtë proces.

Braziliani nënshkroi me Real Madrid në maj 2017, megjithëse transferimi i tij nga Flamengo nuk kaloi deri pas ditëlindjes së 18-të në korrik 2018.

Vinicius menjëherë u bë subjekt i një presioni të madh, pasi u bë lojtari i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit brazilian pas vetëm Neymar.

“Mendova se nuk ishte e vërtetë, mendova se ato ishin vetëm thashetheme nga gazetat”, i tha Vinicius AS.

“Kam pasur oferta nga Reali dhe Barça gjithashtu. Babai im më tha që duhet të zgjidhja dhe unë duhej të ndiqja zemrën time”, zbuloi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat