Sot i mbushi 105 vjet ky burrë i Kosovës! Xhevati emocionon me mesazh! - Bota Sot
Sot i mbushi 105 vjet ky burrë i Kosovës! Xhevati emocionon me mesazh!

Futboll

Sot i mbushi 105 vjet ky burrë i Kosovës! Xhevati emocionon me mesazh!

Nga: Kemajl Goca Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 10:56
Rrustem Kurti

Plot 105 vite i bëri sot axha Rrustem Kurti, shkruan ish futbollisti i mirënjohur Xhevat Kurti. 

Xhevati ka luajtur në klubet e ndryshme, që nga Trepça, Prishtina, Besiana etj. Ai është krenar për axhën e tij dhe me një postim emocionon. 

“Axha im Rrustem Kurti sot mbush 105 vjet!
I dëshiroj shëndet dhe të gjitha të mirat! U rritem afër tij, na mësoj e na këshilloj vetëm me fjalë të urta!

Rrnofsh i lumtur axha Rrustem Kurti!”, shkruan Xhevat Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat