Plas gallata te Levante: portieri titullar do të mungojë se është komisioner në zgjedhjet e të dielës! - Bota Sot
Plas gallata te Levante: portieri titullar do të mungojë se është komisioner në zgjedhjet e të dielës!

Futboll

Plas gallata te Levante: portieri titullar do të mungojë se është komisioner në zgjedhjet e të dielës!

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 13:37
Aitor Fernandez

Aitor Fernandez, portieri i Levantes, do të detyrohet që në ndeshjen e kampionatit ndaj Athletic Bilbao të mungojë sepse do të jetë i impenjuar në një qendër votimi për zgjedhjet e ditës së dielë në qytetin e tij.

Pikërisht të dielën, shokët e ekipit do të jenë të impenjuar në transfertë në Bilbao.

Një problem i madh për trajnerin e Levantes, Paco Lopez, që duhet të bëjë edhe pa portierin e dytë, Olazabal, i dëmtuar.

Fernandez ka kërkuar leje dhe ka thënë se është i përfshirë në komisionin zgjedhor në qendrën e tij të votimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat