Guardiola zbulon se cili mund të jetë destinacioni i tij i radhës

Futboll

Guardiola zbulon se cili mund të jetë destinacioni i tij i radhës

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 15:49
Pep Guardiola

Pep Guardiola ka lënë të kuptohet se mund të rikthehet në Itali, kur të vendos të largohet nga Anglia.

Guardiola ka pasur një periudhë të sukseshme në Serie A si lojtar, pas largimit nga Barcelona.

Në Itali, Guardiola ka veshur fanellën e Brescias dhe Romës.

“Trajner në Itali? Pse jo? Ishte një kënaqësi të qenit atje si një lojtar me të shkëlqyeshmin Carlo Mazzone (ish trajner i Brescia)”, ka deklaruar Guardiola.

“Kam pasur një kohë të shkëlqyeshëm dhe e dua atë vend, por tani ndjehem mirë në Angli”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat