Leipzig fiton në Berlin - Bota Sot
Leipzig fiton në Berlin

Futboll

Leipzig fiton në Berlin

Nga: K. G. Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 17:22
Leipzig fiton në Berlin

Skuadra e Hertha nga Berlini doli kokulur nga fusha e vet, duke pësuar humbje me rezultat 4:2 nga RB Leipzig, në kuadër të javës së 11-të të Bundesliga I.

Werner (38'-nga penalltia e 90+1'), Sabitzer (45+1') e Kampl (87') shënuan për fitoren e RB Leipzig dhe Mittelstadt (32’) e Selke (90+2’) realizuan për vendasit. 

RB Leipzig është në pozitën e 2-të me 21 pikë, ndërsa Hertha e 14-ta me 11 sosh.

Lojë me ritëm e me 6 gola, ndërsa Leipzig importoi pikët e plota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat