Kante jep lajmin e madh për tifozët e Chelseat - Bota Sot
Kante jep lajmin e madh për tifozët e Chelseat

Futboll

Kante jep lajmin e madh për tifozët e Chelseat

Më: 10 nëntor 2019 Në ora: 17:32
N’Golo Kante

N’Golo Kante thotë se ai mund ta shihte veten duke përfunduar karrierën e tij te Chelsea, dhe se ai nuk ka ambicie për të luajtur në një ligë tjetër.

Real Madrid dhe Juventus janë dy ekipet e lidhura me Kante, me tifozët blu që do të gëzohen me deklaratën e 28-vjeçarit se i pëlqen të luajë në Premierligë.

Mesfushori francez ka qenë pjesë kyçe e gjigantit anglez, përveç se këtë sezon ka vuajtur me disa lëndime.

“Sigurisht unë mund ta përfundojë karrierën time te Chelsea”, tha Kante në një intervistë për Telefoot.

“Sot jam me Chelsea deri në vitin 2023. Kështu që, në kokën time, shpresoj të vazhdoj të ketë sezone të shkëlqyera me Chelsea deri në vitin 2023”.

Kur u pyetën nëse ai mund ta shihte veten duke luajtur në një ligë tjetër, përgjigjja e Kante ishte e thjeshtë: “Jo, jo në të vërtetë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat