Kosova zhvillon ndeshjen historike - Bota Sot
Kosova zhvillon ndeshjen historike

Futboll

Kosova zhvillon ndeshjen historike

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 07:14
Foto ilustrim

Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike të saj, ndeshte me Anglinë.

Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë.

Ndeshja është e vlefshme për kualifikime në Euro 2020 dhe zhvillohet në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Lojtarët e Anglisë dhe tifozët anglezë janë duke u pritur në mënyrë të veçantë nga “Dardanët” dhe gjithë qytetarët e Kosovës, për nder të të cilëve janë organizuar pritje speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat