"Hallall Burra!", Mavraj bën postimin emocinues përpara Shqipëri-Francë - Bota Sot
"Hallall Burra!", Mavraj bën postimin emocinues përpara Shqipëri-Francë

Futboll

"Hallall Burra!", Mavraj bën postimin emocinues përpara Shqipëri-Francë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:09
Fotoja e publikuar ne Instagram

Mërgim Mavraj, kapiteni i Shqipërisë, nuk do të jetë pasi i dëmtuar, por nuk harron kuqezinjtë, historinë dhe jep mesazhin e tij për ata që nuk luajnë më me fanellën e kombëtares...

"Sot është një tjetër ditë historike për SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT! Një ditë e cila nuk është e rastësishme, sepse disa Burra që nuk duhen harruar, pavarësisht ku janë sot, dhanë gjithçka për ta futur Shqipërinë në hartën europiane. Luftuan për këtë fanellë, shkruajtën historinë më gërma të arta dhe kontribuan që të edhe brezat në vazhdim të kenë si pikënisje pikërisht Europianin 2016".

"Unë si kapiten i Kombëtarës dua t'i them Hallall atyre Burrave! Për djersën, sakrificat, dëshirën dhe sidomos ndjenjën e fanellës kuqezi. Sot, shtëpia jonë e re do të përurohet dhe ky gëzim i jashtëzakonshëm është i pakrahasueshëm. i tregojmë Europës se edhe ne, Shqipëria, edhe pse vend i vogël, kemi zemër dhe ambijce të madhe. Edhe ne mund të ndërtojmë stadium modern, edhe ne mund të shkruajmë historinë siç e bëmë! Forca Shqipëria"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat