Koreografia spektakolare e ‘Dardanëve’ si shenjë mikpritje për Anglinë - Bota Sot
Koreografia spektakolare e ‘Dardanëve’ si shenjë mikpritje për Anglinë

Futboll

Koreografia spektakolare e ‘Dardanëve’ si shenjë mikpritje për Anglinë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 18:07
Koreografia spektakolare e ‘Dardanëve’ si shenjë mikpritje për Anglinë

Një gjë është e sigurt, anglezët nuk do ta harrojnë kurrë pritjen që iu është bërë në Kosovë.

Kjo ka vazhduar edhe pak para fillimit të ndeshjes ndaj Anglisë, gjatë intonimit të himnit të kësaj kombëtare.

Të gjithë të pranishmit në tribunat e ‘Fadil Vokrrit’ ngritën flamurin anglezë, që ishte një koreografi e përgatitur nga ‘Dardanët’.

Këta të fundit gjithashtu nuk harruan mesazhin që na ka shoqëruar këto ditë në rrjetet sociale dhe jo vetëm.

”Welcome & Respect”, shkruhej në banerin e ‘Dardanëve’.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat