Harry Maguire: Kosovë, ishte kënaqësi – faleminderit për mikpritjen madhështore - Bota Sot
Harry Maguire: Kosovë, ishte kënaqësi – faleminderit për mikpritjen madhështore

Futboll

Harry Maguire: Kosovë, ishte kënaqësi – faleminderit për mikpritjen madhështore

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 21:06
Harry Maguire

Lojtari britanik Harry Maguire është kujdesur që pas përfundimit të ndeshjes Kosovë-Angli, të shpreh falënderimet për popullin tonë.

Përmes një postimi në Twitter ai tha se ishte kënaqësi qëndrimi në Kosovë dhe falënderoi të gjithë për mikpritjen, siç e quajti ai, madhështore.

“Kosovë, ishte kënaqësi – faleminderit për mikpritjen madhështore. Vend i bukur, njerëz të dashur. Ju dëshiroj fat në të ardhmen” ka shkruar Maguire.

Ndeshja Kosovë-Angli përfundoi me rezultat 0-4 në favor të Anglisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat