Willian merr vendim për të ardhmen - Bota Sot
Willian merr vendim për të ardhmen

Futboll

Willian merr vendim për të ardhmen

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 14:57
Willian

Willian ka vendosur të refuzojë kontratën e re nga Chelsea.

Futbollistit brazilian i përfundon kontrata në fund të sezonit dhe Barcelona ka filluar kontaktin pasi dëshiron ta transferojë verën e ardhshme.

Sipas mediave spanjolle, Barcelona dëshiron të nënshkruajë kontratë paraprake në janar dhe ta kompletojë transferimin në fund të sezonit.

Mirëpo braziliani e ka bërë të qartë se do të presë deri t’i ofrohet kontrata e re pastaj të mendojë një transferim në “Camp Nou”.

Willian këtë sezon ka shënuar tri gola dhe ka arritur të bëjë tri asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat