Muriqi, në janar, mund të transferohet te kjo skuadër - Bota Sot
Muriqi, në janar, mund të transferohet te kjo skuadër

Futboll

Muriqi, në janar, mund të transferohet te kjo skuadër

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 19:50
Vedat Muriqi

Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi, është duke kaluar në formën e tij më të mirë. Tek gjiganti turk, Fenerbahce, Muriqi është kthyer në lider.

Zërat për afatin kalimtar të janarit janë shtuar dhe aty nuk ka se si të mungojë emri i Vedat Muriqit. Mediat turke po raportojnë së fundmi se Lazio ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit shqiptar.

Ai mund t’u bashkohet italianëve që në afatin kalimtar të janarit me drejtorin Igli Tare që mund ta shfrytëzojë faktin që është shqiptar.

Për Muriqin deri më tani janë të interesuar shumë klube evropiane si Juventus, Inter, Atletico Madrid, Manchester United…

Muriqi deri më tani ka shënuar shtatë gola në kampionatin turk.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat