Simeone gjen një xhevahir në Brazil, shkruhet kontrata - Bota Sot
Simeone gjen një xhevahir në Brazil, shkruhet kontrata

Futboll

Simeone gjen një xhevahir në Brazil, shkruhet kontrata

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 20:10
Simeone

Atletico Madridi është shumë pranë firmës me mesfushorin brazilian, Bruno Guimaraes. Lojtari i Atletico Paranaenses ka bërë mirë në kampionatin brazilian dhe ka fituar vëmendjen e shumë klubeve europiane. 

22-vjeçari ka një çmim prej 25-30 milionë eurosh në treg dhe ka fituar zemrën e Diego Simeones. Ky i fundit po mendon për të ardhmen dhe pas Joao Felix mund të bëjë një tjetër goditje të rëndësishme. 

Yahoo shkruan se lojtari ka refuzuar rinovimin me Paranaensen, pasi ka një kontratë që e lidh me brazilianët deri në vitin 2023. Klauzola e tij e lirimit është 40 milionë euro, por Atletico po punon që ta marrë me një çmim më të lirë. Avokati i Paranaenses është parë në Madrid dhe po përgatit detajet e kontratës me zyrtarët e Atelticos. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat