Ramsey hero, Uellsi në evropian – Hungaria te ‘shpija’! - Bota Sot
Ramsey hero, Uellsi në evropian – Hungaria te ‘shpija’!

Futboll

Ramsey hero, Uellsi në evropian – Hungaria te ‘shpija’!

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 22:55
Pamje nga ndeshja

Kombëtarja e Uellsit edhe zyrtarisht është kualifikuar në kampionatin evropian, Euro2020.

Uellsi ka fituar ndeshjen vendimtare ndaj Hungarisë me rezultatin 2:0.

Ramsey ishte heroi i Uellsit, pasi hsënoi dy gola dhe dërgoi kombëtaren e tij në evropian. Ai realizoi në mintën e 15’të dhe në minutën e 47’të.

Hungaria para këtij takimi ishte në vendin e dytë – por me këtë humbje humb gjithçka – pasi Uellsi shkon në evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat